SMCJ13CA-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Mfr.Part #:
SMCJ13CA-13-F
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SMC(DO-214AB) SMD/SMT Working Voltage:13 V Breakdown Voltage:14.4 V Clamping Voltage:21.5 V Peak Pulse Power:1.5 kW Polarity:Bidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
RoHSCompliant
Clamping Voltage21.5 V
Number of Channels1
PackagingReel
Working Voltage13 V
Peak Pulse Current69.7 A
Breakdown Voltage14.4 V
PolarityBidirectional
Peak Pulse Power1.5 kW