

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 21.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 13 V |
| Peak Pulse Current | 69.7 A |
| Breakdown Voltage | 14.4 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 452
Distributors
pcbx
Unit Price$0.97633
Ext.Price$0.97633
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.97633 | $0.97633 |
| 10 | $0.68822 | $6.88220 |
| 25 | $0.61233 | $15.30825 |
| 50 | $0.54481 | $27.24050 |
| 100 | $0.48474 | $48.47400 |
| 300 | $0.45246 | $135.73800 |
| 500 | $0.42233 | $211.16500 |
| 1000 | $0.41635 | $416.35000 |
| 3000 | $0.34454 | $1033.62000 |
